Педагогічний колектив

Учитель не може працювати наодинці, а тому він повинен піклуватися про те, щоб учителі школи збиралися разом і обговорювали ті завдання, які вони повинні провадити в життя, а також обговорювали способи виконання цих завдань.

С. Т. Шацький

В школі працює 40 вчителів, в тому числі в.о. директора 1, 2 заступника директора з НВР та ВР, один вихователь ГПД, один педагог-організатор, 1 бібліотекар.

Педагогічні працівники мають такі кваліфікаційні категорії:
- «спеціаліст вищої категорії»      – 17 осіб;
- «спеціаліст 1-шої категорії»      -   ;
- «спеціаліст 2-гої категорії»       -   6;
- «спеціаліст»                            -  2 особи
 - без категорії                            -11
 Мають педагогічні звання:
- « Вчитель-методист»                   -  9 осіб;
- « Старший вчитель»                    -    4 особи.

.
Модель компетентного вчителя
/
До галузей розвитку компетентності належать, здібності, постійна робота, турбота про здоров'я, культура, політика, охорона навколишнього сере­довища тощо.

Зарубіжні науковці визначають «компетент­ність» у галузі професійної освіти як сполучення шести її складових:

• концептуальної (наукової) — розуміння тео­ретичних основ професійної діяльності;

• інструментальної—володіння базовими про­фесійними вміннями;

• інтегрованої — здатність поєднати теорію і практику під час вирішення професійних про­блем;

• контекстуальної — розуміння соціального й культурного середовища, у якому здійснюється професійна діяльність;

• адаптивної—уміння передбачити зміни й за­здалегідь бути до них готовим;

• комунікативної — уміння ефективно вико­ристовувати письмові й усні засоби в міжосо-бистісному спілкуванні.

Компетентність — досвідченість у певній галузі, якомусь питанні; повноважність, повно­правність у розв'язанні якоїсь справи; поінформо­ваність, обізнаність; авторитетність; коло повнова­жень (прав і обов'язків) певного органу чи поса* дової особи, установлених статутом (або іншими положеннями) установи, закладу.

У вітчизняній науковій школі також дослі­джують структуру професійної компетентності й виділяють такі види педагогічної компетен­тності:

• спеціальна (у галузі дисципліни, що викла­дається);

• методична (у галузі засобів формування знань, умінь і навичок);

• психолого-педагогічна (у сфері навчання);

• диференційовано-психологічна (у галузі мо­тивів, здібностей, спрямованості тих, кого навча­ють);

• аутопсихологічна (рефлексія педагогічної ^діяльності);

• загальнокультурна;

• валеологічна;

• комунікативна;

• діагностична;

• соціальна;

• особистісна;

• компетентність у сфері інформаційних тех­нологій.

/